Saimniecība “Sili”

Saimniecība Sili ir jauns, 2011. gada, izveidots uzņēmums, kur savu sirdi un dzīvi ielikusi tas saimnieki – Ruta un Steffen. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir kazkopība un siera gatavošana. Šobrīd saimniecībā ir ap 100 slaucamu, pārsvarā Latvijas vietējo kazu, un no to piena saimniecības sierotava top svaigais siers, fetas un kamamber veida sieri, ka ari puscietais siers, kas tiek nogatavināts vismaz 2 mēneši.

Kopš 2013. gada rudens saimniecība ar visu kazu saimi ir tikusi pie savām mājam unikālā, civilizācijas neskarta dabas nostūrītī Madonas novada Ļaudonas pagastā. Te starp Krustkalnu un Teiču dabas rezervātiem un to pieguļošiem dižmežiem, atdzīvojas kazu dabiskie instinkti un tas visnotaļ ir laimīgas kazas, kas nekad nebūs tikai un vienīgi piena mašīnas. Tā ir ari saimnieku Rutas un Steffena dzīves un saimniekošanas filozofija neatkarīgi no tā kādi sertifikāti, biedrībās vai kādos citos rāmjos kvalificējami.

Šobrīd saimniecības sierotavā top arī govs piena sieri no kaimiņos esošās nelielās saimniecības, kur gādīgi aprūpētas un lolotas ir 5 Latvijas vietējas brūnaļas. Saimniecība ir atvērta apskatei, iepriekš vēlams sazinoties pa telefonu. Saimnieki brīvi runa latviski, vāciski, angliski, nedaudz krieviski.

Saimnieki: Ruta un Steffens
Telefons: +371 22188433; +371 22188433
Epasts: rutatia@inbox.lv
Adrese: Lejas Ķunci 2, Ļaudonas pag., Madonas nov., LV- 4862