Slow Food Rīga jaunieši dodas uz „EXPO Milano 2015”

Šogad Milānā notiekošās vispasaules izstādes EXPO 2015 tēma „Pabarot planētu –enerģija dzīvei” (Feeding the planet Energy for life) ir pievērsta pārtikas ražošanas un patēriņa problēmām. Kā risināt uztura trūkumu un vienlaicīgi pārprodukciju mūsdienu pasaulē?
Patlaban tiek saražots ēdiens, kas pietiktu 12 miljardiem cilvēku (šobdrīd esam 7,3 miljardi), tai pašā laikā gandrīz 800 miljoni cieš no pilnvērtīga uztura trūkuma un bada. Tas nozīmē, ka 40% no pārtikas paliek pāri, un tā tiek izmesta.
Kā cilvēce spēs pabarot planētu nākotnē, ja esošā pārtikas sistēma ir neefektīva un nenodrošina pašreizējo populāciju?

Lai aktualizētu šīs tēmas, starptautiskā organizācija Slow Food un Slow Food Youth Network no 3.- 6. oktobrim, EXPO Milano 2015 ietvaros, organizē pasākumu „Māte Zeme jauniešiem – Mēs barojam Planētu” (Terra Madre Giovani – We Feed The Planet).
Tajā kopā sanāks 2500 jauniešu no visas pasaules, lai izstrādātu jaunas iniciatīvas pārtikas un lauksaimniecības nākotnei. Četras dienas norisināsies dažādas diskusijas, darba grupas, reģionālās sanāksmes un meistarklases, kurās jaunie zemnieki, ražotāji un citi pārtikas profesionāļi radīs vienotu konceptu – nākotnes vīziju, kas kā vēstule tiks adresēta pasaules politiskajiem līderiem un pasākuma noslēgumā tiks prezentēta EXPO izstādē.
Slow Food Rīga šajā pasākumā pārstāvēs Jānis Vaivars no bioloģiskajā zemnieku saimniecības „Ragāres” un Ilze Saleniece no vīndarītavas „Ledus vīni”.
Pasākuma programmas galvenie jautājumi:
Inovācijas – kā pārtika var tikt saražota nākotnē?
Enerģija un vara – kā tās pārdalīt globalajā pārtikas sistēmā?
Mantojums – kā to saglabāt?
Komunikācija un savstarpēja saziņa – kādas būtu labākās stratēģijas, lai veicinātu izmaiņas?

Pasākuma mājas lapa: http://www.wefeedtheplanet.com
Jaunākā informācija sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/slowfoodyouthnetwork
Instagram: https://instagram.com/slowfoodyouthnetwork/

Comments are closed.