Slow Food Rīga biedri Turīnā gūst panākumus

Ir pagājuši divi gadi un mūsējie atkal piedalījās Starptautiskās Slow Food kustības organizētajā pasākumā Salone del Gusto un Terra Madre, kas no 23. līdz 27. oktobrim   norisinājās Turīnā. http://www.salonedelgusto.it/en/

Jānis Frembergs un Jānis Šķieris apmeklētājus lutināja piedāvājot Nature Gift sukādes un dabīgos sīrupus, „Svētes maizes” maizniekmeistars Jānis Dāvids apmeklētājus pārsteidza ar savu bioloģisko rudzu un sēklu maizi, Bioloģiskās zemnieku saimniecības Birznieki saimniece Aija Rence piedāvāja pameklētājiem jaunu pieredzi baudot kūpinātu kazas sieru,   Mārtiņš Barkāns apmeklētāju sirdis sildīja, piedāvājot savus Abavas vīnus, bet zemnieks Ingus Niedra no Blankenfeldes rūpējās par apmeklētāju pašsajūtu un piedāvāja kaņepju eļļu, staku un citus veselīgus kaņepju produktus.

Šogad Salone del Gusto un Terra Madre galvenā tēma bija veltīta ģimeņu saimniecībām, uzsverot, ka ģimeņu saimniecības ir ilgtspējīgas pārtikas ražošanas pamats, kas var uzveikt nākotnes izaicinājumu – pabarot planētas iedzīvotājus nedegradējot tās resursus un vidi.

Šis ir lielākais šāda veida pasākums pasaulē un šogad tajā piedalījās aptuveni 1.000 dalībnieku no 100 valstīm, kas bija izvietoti 80.000m² lielā teritorijā (Turīnas Olimpiskajā stadionā) un to apmeklēja vairāk kā 250.000.apmeklētāju.

 

 

Aija savas atziņas pauda īsi un skaidri:” Īsumā pati galvenā atziņa, paskatoties uz tām daudzajām valstīm, kur nu nebūt pašlaik neiet viegli, rodas šāds secinājums – vajag tikai strādāt un viss būs! Manu uzmanību piesaistīja tieši mazās valstis, kā viņi cenšas nepadoties grūtību priekšā. Mums pašiem vairāk jāpiedomā pie tā, ko un kā veselīgi ražot un piedāvāt pircējam, kuri, nu jau paliek arvien izglītotāki veselīgas pārtikas jomā. Mums jāmācās būt saimniekiem savā zemē un lepoties ar to ko darām.”

Jānis Dāvids Terra Madre piedalījās jau otro reizi un Jāņa bioloģiskā rudzu un sēklu maize piedzīvoja kārtējo „uzvaras gājienu”, jo bija tik populāra un pieprasīta, ka visiem gribētājiem nepietika, jo vienkārši bija uz „izķeršanu”. Daudzi itāļi jau kļuvuši par latviešu maizes cienītājiem un izstādē maizi jau meklēja, nāca un prasīja.

Jānis par saviem iespaidiem bija atklāts: „ Uz kustības Slow Food pasākumu Terre Madre Itālijā dodos jau otro reizi un katru reizi atbraucot atpakaļ uz Latviju jūtos ļoti iedvesmots jaunām idejām un lietām, kurām ir vērtība, kuras ir svarīgas ilgtermiņā. Mani ļoti fascinē šis pasākums un tā organizācijas kultūra. Tas, ka tik ļoti daudziem cilvēkiem ir svarīgi ko un kā viņi ēd, tas, ka šī kustība apvieno 130 pasaules valstis ar saviem unikālajiem produktiem un ēšanas kultūrām un pats galvenais, ka Slow Food kustības dalībniekiem ir svarīga ilgtspējīga nākotne – vide un pārtika”.

Par īstu zvaigzni kļuva vīna darītavas ”Abavas” saimnieks un vīndaris Martiņš Barkāns un viņa Rabarberu dzirkstošais vīns, kuru starp visiem citiem vairākiem tūkstošiem produktu pamanīja pasaulē slavenā šefpavāra Džimija Olivera (Jamie Oliver) filmēšanas grupa un sižetu ar Mārtiņu nofilmēja dzērienu kanālam Jamie`s Drinks Tube @DrinksTube.

Mārtiņa Rabarberu dzirkstošais vīns kļuva par populārāko dzērienu ne tikai apmeklētāju vidū, bet arī citu valstu dalībnieku vidū tas tika novērtēts kā labākais dzēriens visā paviljonā.

Taujāts par iespaidiem izstādē, Mārtiņš atzīst: ”Dalība šajā Pasaules Garšas salonā tā pa īstam ļāva apjaust Slow Food kustības lomu un apmērus globālā mērogā – gadatirgū vien piedalījās vairāk kā 1000 dalībnieku no 130 valstīm.

Dalība šajā milzīgajā pārtikas un vīna tirgū, pirmkārt, ļāva saprast, kā izskatāmies uz kopējā nozares fona, un skaidrāk apjaust, kāds ceļš ejams uzņēmuma attīstībā.

Mūsu lielākais veiksmes stāsts Turīnā noteikti bija Rabarberu Dzirkstvīns, kas ir unikāls produkts arī pasaules kontekstā. Rabarberi ir visiem labi zināmi, taču, nogaršojot mūsu produktu, reti kurš ticēja, ka tas tapis tikai un vienīgi no mūsu pašu audzētiem rabarberiem. Saņēmām ļoti labas atsauksmes no nozares profesionāļiem un dzērienu speciālistiem, izpārdevām visus savus līdzpaņemtos krājumus, un visiem interesentiem pat nepietika.

Pasaules Garšas salons vienkopus pulcēja arī kuplu sidra darītāju pulku, un varējām salīdzināt ABAVAS sidru ar konkurentiem no Austrālijas, Amerikas, Anglijas, Francijas, Vācijas un citām valstīm. Prieks, ka mūsu sidru, kura tapšanā izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas, starptautiskie dzērienu eksperti atzina par ļoti kvalitatīvu, īpaši uzsverot, cik tas pārsteidzoši svaigs un atspirdzinošs”.

Mārtiņš atzīstas, ka šī izstāde ir piepildījusi to, kas ilgu laiku bija tikai sapnis. Izdevās iepazīties un nodibināt kontaktus ar labākajiem sidra darītājiem no Lielbritānijas, ASV, Francijas, Vācijas un Austrālijas, tādēļ gūtā pieredze ir vērtējama kā ļoti veiksmīga un vērtīga.

Liela interese un piekrišana bija Ingusa kaņepju produktiem. Ingus aizrāva apmeklētājus ne tikai ar saviem produktiem, bet arī ar stāstiem par kaņepēm un detalizētu informāciju par kaņepju uzturvērtību.

Atgriežoties no izstādes Ingus pauž sajūsmu un prieku: „Esmu atgriezies iedvesmas pilns un brīnišķīgas enerģijas apgarots. Vietā, kur satiekas zemnieki no vairāk ka100 pasaules valstīm, katrs atvedot ko īpašu, paša audzētu un gatavotu, sajūsmu rada dažādība un mūsu kultūras bagātība – saikne ar zemi, saikne ar ēdienu un tautas kultūru, ar dabu mums apkārt un katrā no mums. Piecu dienu garumā zemnieki no visas pasaules cienāja un dalījās savos stāstos ar Terra Madre apmeklētājiem par to, no kurienes tie nāk un ar ko tie nodarbojas, ko audzē un kāpēc.

Pārsteidzoši, ka tika pārstāvētas mazas un ļoti mazas valstiņas, un ir liels prieks, ka pretstatā globalizācijai un mežonīgajai komercializācijai, līdzās var pastāvēt arī mazi zemnieki, kuru stāsti ir īpaši un kuru izaudzētais un pagatavotais spēj uzrunāt arvien vairāk cilvēku.

Tieši apziņa, ka tu neesi viens trakais zemnieks, bet ir simtiem tādu nelielu zemnieku pasaulē, kuri pretojas globalizācijas spiedienam un turas pie savām tradīcijām, tiešām priecē un iedvesmo kopt un stiprināt tās. Nevis peļņa un “izmaksu optimizācija” moderni runājot, bet gan īsti un dabīgi produkti, kuros var sagaršot “darba mīlestību” un mīlestību pret dabu. Tas ir tas, ko varēja izbaudīt Terra Madre Slow Food paviljonā. Tautu, kultūru, ēdienu un pārpilnām pozitīvu emociju virmoja gaisā piecu dienu garumā.

Man bija milzīgs prieks pārstāvēt Latviju un nest “kaņepju sviests/staka” vārdu un mūsu senās kaņepju tradīcijas tālāk pasaulē. Lai arī kaņepes ir multikulturāls un visā pasaulē izplatīts augs, reti kurai valsts to izmanto tā, kā to darām mēs Latvijā, šodien un vēsturiski, un esmu ļoti pagodināts un pateicīgs, Slow Food Riga biedrībai, ka man bija šāda iespēja. Gan paši itāļi, gan arī Slow Food zemnieki visi šķietami bija patīkami pārsteigti, ka mums ziemeļu tautai ir šāds mazliet dīvains, bet tik ļoti gards un vērtīgs kaņepju sviests.

Bez zemnieku izstādes, Slow Food paviljonā bija daudz izglītojošu un iedvesmojošu semināru, uz kuriem man gan nesanāca pabūt, jo biju aizņemts cienājot apmeklētājus ar pašaudzētiem un paša ražotiem kaņepju produktiem. Nākošais Slow Food globālais saiets viennozīmīgi ir jāapmeklē ikvienam īstam gastromānam, lai klātienē iepazītu zemniekus no visas pasaules un nogaršotu daļu no pasaules. Šāds zemnieku kopā būšana apliecina, ka mēs vēl neesam pazaudējuši savas saknes, un neskatoties uz lielveikalu centieniem visu optimizēt un maksimizēt peļņu, pasaule spēj un spēs novērtēt īstas tradīcijas. Mans aicinājums ikvienam zemniekam ir atgriezties pie savām saknēm un kopt tradīcijas, darba mīlestību un radīt, audzēt un iepriecināt apkārtējos. Cilvēki to noteikti novērtēs”.

Šī pasākuma laikā gūtā pieredze ir neatsverama vērtība katra zemnieka un ražotāja turpmākā radošajā dzīvē un darbā, jo iegūtie jaunie iespaidi, jaunie draugi, jaunie kontakti un jaunie sadarbības partneri ir dzinulis jauniem izaicinājumiem.

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.