Slow food zemnieki, ražotāji un pārstāvji tiekas ar ministriem

2014. gada 29. septembrī Pollenzo ( Bra) Gastronomijas Zinātņu Universitātē notika 28 Eiropas Savienības dalībvalstu zemkopības ministru neformālā tikšanās, kurā piedalījās organizācijas Slow Food zemnieki, ražotāji un pārstāvji no visām 28 dalībvalstīm.

Slow Food un Gastronomijas Zinātņu Universitātes prezidents Karlo Petrini (Carlo Petrini) aicināja visus 28 valstu ministrus un visus starptautisku lēmumu pieņēmējus pasargāt savu valstu gastronomisko kultūras mantojumu no izmiršanas un norādīja, ka tikai kopā mēs varam nosargāt savas saknes un kultūru. K. Petrini uzsvēra, ka, iespējams, Eiropas nākotne atrodas tieši mazo zemnieku un ražotāju rokās, kas to veido ar savu darbu, savu gudrību un respektu pret dabu. Slow Food prezidents Karlo Petrini aicināja ministrus lepoties ar saviem mazajiem zemniekiem un ražotājiem, kas saudzējot dabu, ar savu darbu, gadu no gada nodrošina pārtiku savām ģimenēm un citiem.

Neformālās tikšanās laikā ministri tika iepazīstināti ar unikāliem produktiem, kas raksturo katras valsts kultūru un tradīcijas. Ministri, žurnālisti un Slow Food pārstāvji draudzīgā atmosfērā degustēja piedāvātos produktus un apsprieda gan garšas atšķirības un līdzības, gan arī ikdienas problēmas.

Lielu interesi un atzinību ieguva Z/S „Juri” Jura Lubāna gatavotais Jāņu siers. Jura gatavoto sieru atzinīgi novērtēja mūsu zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un īpašas uzslavas, to nogaršojot, teica mūsu kaimiņš – Somijas zemkopības ministrs.

Savā noslēguma runā Itālijas Lauksaimniecības, pārtikas un mežsaimniecības ministrs Maurizio Martina uzsvēra, ka Eiropai ar skatienu uz nākotni ir svarīgi saglabāt savu unikālo gastronomisko kultūras mantojumu, „Tradīcijas tas ir moderni”, viņš sacīja.

Comments are closed.