Atklāta Slow food Rīga zemnieku aleja Kalnciema Kvartālā

3. maijā 2014. Kalnciema Kvartālā ar Slow Food Rīga dibinātāja un šefpavāra Mārtiņa Rītiņa meistarklasi tika atklāta Slow food Rīga zemnieku aleja, kas turpmāk darbosies katru sestdienu.

Slow Food zemniekus un ražotājus Kalnciema Kvartāla tirdziņā varēsiet vienkopus satikt un atpazīt pēc Slow Food simbola – gliemeža, kas atspoguļojas Slow Food  Rīga logo.

Mūsu zemnieki un ražotāji Jums piedāvās tikai pašu audzētus un pašu ražotus produktus, kas ir veselīgi, garšīgi, svaigi, sezonāli un audzēti vai ražoti tā, lai nekaitētu mūsu veselībai un mūsu planētai.

Mūsu zemnieki nelieto ķīmiskās sintēzes ceļā rūpnieciski iegūtus minerālmēslus un pesticīdus, kā arī ģenētiski modificētus organismus un to produktus.

Mūsu ražotāji nelieto nekādus ķīmiskus, sintētiskus uzlabotājus, piedevas, stabilizētājus, konservantus, garšas pastiprinātājus, fermentus, lecitīnu vai ķīmiskus emulgatorus, krāsvielas, glazūras, vaskus un mākslīgus aromatizētājus.

Iepērkoties pie mūsu zemniekiem un ražotājiem Jūs veicināsiet tīru un dabīgu lauksaimniecības produktu pieprasījuma attīstību un atbalstīsiet tradicionālo un dabīgo produktu daudzveidības pieaugumu.

 

Lai kopīgi piedalītos mūsu dabas resursu un vides saudzēšanā, aicinām uz tirdziņu doties ar saviem iepirkumu groziņiem un savām iepirkumu somām!

p.s. Plašāks foto albums no atklāšanas pasākuma atrodams Facebook

Comments are closed.