EARTH MARKET STRAUPE

Straupes Lauku Labumu tirdziņš

Straupes lauku labumu tirdziņš uzsāka savu darbību 2008.gadā un kopš tā laika regulāri gaida apmeklētājus katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā no 11:00 -15:00, izņemot janvāra pirmo svētdienu.

Tirdziņš vienmēr ir strādājis pie piedāvātās produkcijas kvalitātes uzlabošanas un sekojis savam moto: “Paši audzējam. Paši darinām. Paši pārdodam.”

Tā kā tirdziņa darbības pamatprincipi saskan ar Slow Food filozofiju, tad loģisks turpinājums bija biedrības Slow Food Straupe izveidošana un lēmums iekļauties starptautiskajā Earth Markets (Zemes tirgus) tīklā.

Kopš 2016.gada 21.augusta tirdziņš ir atradis sev jaunu mājvietu -Straupes Zirgu pasta vēsturiskajā ansamblī, kurā katra apmeklētāja kājas var skart autentiskā 18.gadsimta bruģakmeņus, kas piedod tirdziņam īpašu vērtību un auru. Tāpēc apmeklētāji šeit labprāt uzkavējas ilgāk un bauda ne tikai iepirkšanās priekus, bet arī gardu brokastu vai pusdienu maltīti.

 

SLOW FOOD STRAUPE

Labs, tīrs un godīgs – tās ir trīs lietas, kas nosaka ēdiena kvalitāti. Labs – to mēs sakām par ēdiena garšu un smaržu. Tīrs – nozīmē, ka mūsu pārtika ir saražota nepiesārņojot vidi, neiznīcinot ekosistēmas un bioloģisko daudzveidību. Savukārt godīgums nozīmē sociālo taisnīgumu, atlīdzinot tiem, kas mums šo pārtiku ražo, pirmkārt – zemniekiem. Lūk, trīs atslēgas vārdi, uz ko balstās Slow Food filozofija.

 

EARTH MARKET STRAUPE – Zemes tirgus Straupe

Straupes lauku labumu tirdziņš ir vienīgais Baltijā, kurš ir starptautiskās  organizācijas Slow Food International izveidotās Earth Markets alianses biedrs un ir tiesīgs darboties zem šīs asociācijas logo. Tas nozīmē, ka produkcija, kas nonāk tirdziņā, ir ražota atbilstoši Slow Food filozofijai – tā ir vietēja, sezonāla un kvalitatīva, kas audzēta godprātīgi ( godīgi un prātīgi ), saudzējot dabas daudzveidību un domājot par vides ilgtspējību.

Earth Market ir atbalsts mazajiem ražotājiem, kuriem pašiem, viņu ģimenes locekļiem vai saimniecības darbiniekiem ir jāpārstāv sevi tirdziņā un jābūt kompetentiem savas produkcijas pārzinātājiem.

http://straupestirdzins.lv/

 

Comments are closed.