Vīna darītava ABAVAS

Iedvesma un vēlme izveidot vīna darītavu Latvijā Mārtiņam un Lienei radās 2007.gada rudenī, apceļojot Itālijas mazās vīna darītavas Toskānā. Savu vīnogu dārzu ģimene izveidoja 2010.gadā Abavas upes ielejas dienvidu nogāzes augšdaļā, netālu no Sabiles. Blakus vīnogu laukam saimniecībā aug arī upenes, avenes, zemenes, rabarberi un plūškoki, ka arī top jauns ābeļdārzs.

Tā kā vīnogu audzēšana Latvijas klimatiskajos apstākļos ir riskanta un savā ziņā arī eksperimentāla nodarbe, kas savus augļus nes lēni, paralēli vīnogu vīna darināšanai, ABAVAS vīnmiļiem piedāvā arī citus dzērienus, kas tapuši no Latvijā augušām ogām un augļiem – dažādus vīnus, stiprinātos vīnus jeb Portus, pašmāju sidru un brandvīnus stipro dzērienu cienītājiem.

Visi dzērieni tapuši no Latvijā augušiem labumiem un, lai arī ik gadu mazliet atšķiras cits no cita kā jau vīna darināšanas mākslā, kur visu nosaka nianses, vīna darītavas ABAVAS piedāvātie dzērieni nemainīgi izceļas ar augstu kvalitāti, bagātīgu garšu buķeti un izteiksmīgu aromātu.
ABAVAS dzērieni strauji iekarojuši ne tikai klientu mīlestību, bet ir augstu novērtēti arī profesionāļu vidū. 2013.gada rudenī Latvijas augļu un ogu vīna konkursā, profesionālas žūrijas vērtējumā un sīvā konkurencē ABAVAS Pussaldais Ābolu sidrs saņēma pirmās vietas gan Sidru grupā, gan Licencēto ražotāju grupas kopvērtējumā, gan konkursa galveno balvu – Grand Prix. Sausais Aroniju vīns saņēma 1. vietu Sauso sarkanvīnu grupā, Ābolu vīns – 2.vietu Pussauso/Pussaldo vīnu grupā, bet Pussaldais Ābolu vīns – 3.vietu Licencēto ražotāju grupas kopvērtējumā. 2014.gadā ABAVAS vīnogu vīns Rondo Rose 2013 ieguva augsto ceturto vietu Latvijas vīnogu vīna konkursa finālā.

ABAVAS vīndari netur sveci zem pūra un savā lauku īpašumā pie Sabiles rīko vīna degustācijas un piedāvā apskatīt vienu no lielākajiem vīnogu dārziem Latvijā. Vīna darītavas Vīnotavā var baudīt ABAVAS vīnus, sidrus un brandvīnus, priecēt acis ar skatu uz Abavas ieleju un uzzināt par saimnieku pieredzi vīnogu audzēšanā un vīna darīšanā.

Vīna darītavas ABAVAS dzērienus var iegādāties tirdzniecības vietās visā Latvijā, baudīt labākajos restorānos un satikt lielākajos pašmāju labumu tirdziņos.

Saimnieks: Mārtiņš Barkāns
Telefons: +371-29553558
Epasts: info@abavas.lv
Adrese: „Kalējkrāmi”, Slampes pag., Tukuma novads, LV-3133, Latvija