Ikšķiles Brīvā skola

Mums pašiem ir jākļūst par tām pārmaiņām, kuras meklējam apkārtējā pasaulē! Ar šādu saukli 2010.gadā domās un darbos apvienojās vairākas ģimenes Ikšķilē, lai izveidotu saviem bērniem tādu skolu, par kādu iepriekš bija sapņots.

Tā radās “Ikšķiles Brīvā skola”, kas ir biedrības “Tautskola 99 Baltie zirgi” filiāle Ikšķilē. Katru dienu ceļu uz šo skolu mēro 60 bērnu vecumā no 3 līdz 11 gadiem un skolas mērķis nekad nav bijusi kvantitāte, bet gan kvalitāte. Kvalitāte it visā – mācību procesā, savstarpējās attiecībās, ikdienas notikumos un svētku organizēšanā un, protams, ēdiena baudīšanā!

Mēs esam tas, ko mēs ēdam, tādēļ arī saviem bērniem skolā piedāvājam veselīgu, veģetāru ēdienu, kurš gatavots no bioloģiski sertificētām izejvielām. Atbalstot vietējos zemniekus, esam savā paspārnē izveidojuši Tiešās pirkšanas pulciņu, lai ne tikai paši, bet arī tuvākās apkārtnes iedzīvotāji varētu iegādāties bez starpniekiem bioloģiski audzētus un ražotus zemnieku labumus.

Izmantojot to, ka esam iesaitījušies arī permakultūras kustībā un to, ka skolu ieskauj brīnišķīgs dārzs, daudzus dārzeņus varam izaudzēt un izlolot pašu rokām – bērni zin, no kurienes ir nācis burkāns zupā.

“Tautskolas 99 Baltie zirgi” filiāle “”Ikšķiles Brīvā skola” nav tikai mācību iestāde tradicionālā izpratnē, jo šeit dzīvot labāk mācās ne tikai bērni, bet visi – darbinieki, skolotāji, vecāki, māsas un brāļi. Katram ir iespējams atrast savām interesēm atbilstošas nodarbības: veģetārās pavārmākslas meistarklases, nodarbības, kur iemācīties pagatavot kārumus no mežā atrodamām dabas veltēm, latvisko gadskārtu svētki ģimenēm, praktiskas iemaņas tautas tradicionālo instrument spēlē un citās jomās.

“Ikšķiles Brīvās skolas” jaunākais projekts ir Eko kafejnīca, kur reizi sezonā aicinām viesos tos, kuri vēlas baudīt mūsu skolas pavāru un skolēnu gatavotu veģetāru maltīti no sezonāliem, vietējiem un ekoloģiski sertificētiem BIO produktiem. Šie restorāna vakari tiek izziņoti laicīgi un vietas ir pieejamas iepriekš piesakoties.

Uz drīzu tikšanos!

 

Saimniece: Kristīne Liberta
Telefons: 29299668
Epasts: info@brivaskola.lv
Adrese: Rīgas iela 175, Ikšķile, Ikšķiles novads