Slow Food Rīga svinēs Mātes Zemes dienu

Katru gadu 10.decembrī starptautiskā organizācija Slow Food visā pasaulē svin Mātes Zemes dienu (Terra Madre day). Šīs svinības ir kļuvušas par organizācijas tradīciju jau kopš 2009.gada.

11. decembrī biedrība Slow Food Rīga Terra Madre jeb Mātes Zemes dienu svinēs pie tirdzniecības centra Sky & More, Duntes ielā 19A. Slow Food Rīga zemnieki tirdziņa apmeklētājiem būs sarūpējuši tradīcijās balstītu cienastu un ar savu īpašo pupiņu zupu, kas pagatavota pēc senču receptes, apmeklētājus lutinās zemnieku saimniecības „Ārāji” saimniece Agita.

Paturot prātā Slow Food filozofijas pamatvērtības – laba, tīra un godīga pārtika visiem, gan tās ražotājiem, gan patērētājiem, Mātes Zemes diena ir atgādinājums, ka ir jāsargā tradicionālo vietējo pārtikas produktu un ēdienu daudzveidība. Ir jāatbalsta mazie zemnieki, tā veicinot ilgtspējīgas ražošanas attīstību. Izmantojot radošumu un zināšanas jārada apstākļi labākas pārtikas nodrošinājumam nākotnē.

Ģimenes lokā vai kopā ar draugiem aicinām atcerēties latviešu tradicionālos ēdienus un receptes un, godinot latviešu ēšanas tradīcijas, kopā tos pagatavot.

Ja vēlaties, lai jūsu recepte „iet tautās” un nepazūd no cilvēku atmiņas, recepti kopā ar stāstu un bildi, lūdzam nosūtīt uz e-pastu: info@slowfood.lv. Mēs to ievietosim mūsu mājas lapā.

Mēs aicinām domāt no kurienes ir nācis tas, ko ēdam un pārdomāt kādu iespaidu mūsu katra ēšanas paradumi atstāj uz mūsu Māti Zemi.

Ēd vietējo! Godini mūsu Māti Zemi! Svinam!

Comments are closed.