Mēs negribam ēst elektriskos skapjos gatavotu, ar ūdeni piepumpētu un ķīmiskiem dūmiem apsmidzinātu gaļu!

Mēs, Sow food Rīga, esam šokā par Briseles ierēdņu vēlmi atņemt mums gadsimtiem ilgi koptu un lolotu tradīciju, jo saprotam, ka ēdiens ir ne tikai produktu kopums, atkarībā no statistiskās vai barojošas analīzes, bet gadsimtu gaitā ēdiens ir kļuvis par nozīmīgu mūsu kultūras sastāvdaļu. Ēdiens un dzērieni ir mūsu nacionālās piederības pašapziņas izpausme. Dažādos sociālos un kultūras pasākumos ēdiens ir vienojošs elements, kas ietver etnisko kultūru un nacionālās identitātes kodu. Visā pasaulē šādi unikāli ēdieni un dzērieni ir neaizvietojama materiālās kultūras vērtība.

Vēl šodien mēs atceramies, ka Padomju laikos visā Padomju Savienībā visur viss bija vienāds, un padomju vara veltīja milzīgu enerģiju un resursus, lai vērstos pret visu, kas apliecināja tradicionālo kultūru un identitāti. Padomju tautai visā Padomju Savienībā bija pieejami vienādi produkti un ēdieni, kas tika gatavoti pēc vienas standarta receptes. Dažādu tautu tradicionālie ēdieni tika standartizēti un padarīti par padomju virtuves sastāvdaļu, tādā veidā nonivelējot nacionālās piederības atmiņu un iedragājot nacionālo pašapziņu. Bet pat tautai smagos apstākļos esam riskējuši un pratuši nosargāt savu tradicionālo ēdienu gatavošanas kultūru.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, pateicoties mazajiem zemniekiem un ražotājiem, sentēvu tradīcijas un receptes ar lepnumu atkal brīvi tiek lietotas un Latviešu dzīvē, gaļas kūpināšana, izmantojot sentēvu metodes, ir kļuvusi par nozīmīgu sadzīves kultūras daļu – centrālo asi ap kuru risinās dažādi svarīgi sadzīves notikumi. Gadsimtiem ilgi alkšņu dūmos kūpināta gaļa ir bijusi neatņemama sastāvdaļa iedzīvotāju ikdienas un svētku maltītēs. Šis mantojums vietējai sabiedrībai ir nepieciešamība, kas nodrošina saiti ar kopīgo pagātni. Laika gaitā šī īpašā metode ir kļuvusi par kultūras mantojuma sastāvdaļu, un sabiedrības apziņā tā kļuvusi par vēsturiskā mantojuma simbolu.

Tādēļ jaunie Briseles ierēdņu izstrādātie noteikumi, kam Latvijas ierēdņi, neinformējot sabiedrību „pa kluso” piekrituši, rada lielu šoku. Šokējošs ir fakts, cik bezatbildīgi tas tiek darīts, nevērtējot sekas, kādu emocionālu triecienu tas dod tautai. Pat vissliktākajos sapņos nerādījās, ka atkal pienāks brīdis, kad kāds mēģinās iznīcināt mūsu gadsimtiem ilgi lolotas tradīcijas, līdzīgi kā Padomju laikos.

Briseles lēmums ir uztverams kā tiešs uzbrukums ar mērķi iznīcināt gadsimtiem koptas sentēvu tradīcijas un cilvēkus, kas laikam un politiskajām varām spītējot, šīs tradīcijas ir uzturējuši un kopuši, īpaši mazos zemniekus un ražotājus, kas zaudēs arī savus ienākumu resursus.

Mēs, Sow food Rīga, kopā ar mazajiem zemniekiem un ražotājiem jau deviņus gadus strādājam ar mērķi aktualizēt un nosargāt vietējos, tradicionālos, ar tradicionālām metodēm ražotos pārtikas produktus un tradicionālo ēdienu gatavošanas kultūras vērtību.

Mēs apgalvojam, ka ilgu gadu gaitā loloti vietējie ēdieni un dzērieni ir vērtība, kas pelnījuši uzmanīgu un saudzīgu attieksmi, saglabājot tos nākamajām paaudzēm, nevis iznīcināmi ar vienu bezatbildīgu parakstu.

Mēs negribam ēst elektriskos skapjos gatavotu, ar ūdeni piepumpētu un ķīmiskiem dūmiem apsmidzinātu gaļu!

Ar šo vēstuli mēs esam vērsušies arī pie Zemkopības ministra un aicinājuši nepieļaut, ka tiek iznīcināts mūsu mantojums, un aicinām arī visu sabiedrību sekot līdzi notikumu attīstībai, nepakļauties un cīnīties par mūsu sentēvu mantojumā atstāto tradīciju saglabāšanu!

Comments are closed.