Slow Food Rīga biedrs pārstāv Latviju un Jelgavas novadu Briseles pilsētas svētkos

Slow Food  Rīga biedrs pārstāv Latviju un Jelgavas novadu Briseles pilsētas svētkos

2013. gada 4.maijā Briselē notika Briseles pilsētas svētki, Eiropas komisijas atvērto durvju dienas un Maizes svētki. Latvijas un Jelgavas novada vienīgais pārstāvis šajos svētkos bija Slow Food Rīga biedrs maizniekmeistars Jānis Dāvids ar savu «Svētes maizes» komandu. Esam lepni, ka mūsu biedrs Jānis Dāvids un viņa uzņēmums visas dienas garumā priecēja vietējos iedzīvotājus ar garšīgo Latvijas bioloģisko rudzu maizi, kas ļoti atšķiras no Beļģijā nopērkamajām maizēm.

Šogad Eiropas Komisija vēlējās arī vizualizēt savu saukli «Vienoti dažādībā», parādot, cik dažādi ir dalībvalstu maizes izstrādājumi, taču vienlaikus šis produkts vieno visas valstis, skaidro Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvniecības Briselē vadītāja Agita Kaupuža.

Maizes svētkos tika aicināti piedalīties visu dalībvalstu pārstāvji – maizes un to produktu ražotāji, lai popularizētu savas valsts īpašos produktus, to gatavošanas veidus un tradīcijas. Jānis Dāvids  atklāja, ka šis «Svētes maizes» divu gadu darbības laikā ir jau otrais starptautiskais pasākums, kurā viņa nelielais uzņēmums veiksmīgi piedalās. «Man gribas parādīt mūsu maizi arī citās valstīs, un cilvēki to novērtē,» viņš atklāj motivāciju savai enerģiskajai darbībai.

Par Latvijas maizes garšu sajūsmināta arī pasākuma rīkotāja Mariona Volfera: «Latviešu maizes garša ir brīnišķīga! Pacienāju arī savus draugus, un viņi visi ir sajūsmā!»

Jānis Dāvids: “Īpaši lielu paldies gribas teikt atsaucīgajām latviešu meitenēm Briselē, Latvijas Ārlietu ministrijas darbiniecēm Diānai Krievai un Lindai Jaunarājai – Janvārei. Viņas nojauca valodas barjeru un lieliski pārstāvēja – prezentēja mūsu uzņēmuma produkciju. Un, protams, liels paldies Jelgavas novada domei par atbalstu”.

 

, ,

Comments are closed.