Mārtiņš Rītiņš “Panākumu Universitātē” stāsta par Slow food

Otrdien, 2013.gada 15. janvārī , Slow Food Rīga prezidents Mārtiņš Rītiņš lasīja lekciju Rīgas Tālmācības vidusskolas organizētās programmas “Panākumu Universitāte” dalībniekiem.

800X600-1-pics_608

Aptuveni 300 jauniešiem Mārtiņš stāstīja par Slow Food  un  savu pieredzi restorānu biznesā. Mārtiņš stāstīja par sekām ko izraisa nevērīga attieksme pret to, ko ēdam un skaidroja, kādēļ strādājot restorānu biznesā ļoti svarīgi ir sadarboties un atbalstīt vietējos zemniekus. Viņš izskaidroja, kāda ir starpība starp lielveikalā pirkto pārtiku un mūsu zemnieku audzēto. Mārtiņš mudināja jauniešus sekot līdzi tam, ko ēd un atgādināja, ka veselīgi ir ēdienkartē iekļaut vietējos sezonālos produktus. Jaunieši bija atsaucīgi un uzdeva arī jautājumus.

Programmas dalībnieki ir vidusskolēni no dažādam Latvijas pilsētām, kuri reizi mēnesī mēro ceļu līdz Rīgai un satiekas Biznesa augstskolā  Turībā, lai noklausītos veiksmīgu uzņēmēju un nozaru profesionāļu stāstus par karjeras izaugsmi, veiksmes faktoriem ceļā uz mērķi un biznesa pieredzi no dzīves.

, ,

Comments are closed.