Terra Madre Diena 2012

10.decembrī visā pasaulē atzīmēs Mātes Zemes dienu un Slow Food kustības 23.gadadienu. Svinības notiks zemnieku saimniecībās, restorānos, skolās un pašvaldībās, pilsētās un laukos. Visi pasākumi atspoguļos unikālās un daudzveidīgās kulinārijas pasaules ēšanas tradīcijas.

 2011. gadā gandrīz 200 000 cilvēku no 125 pasaules valstīm, no 5 kontinentiem svinēja Terra Madre dienu ar vairāk nekā 1000 dažādiem pasākumiem ar vienotu mērķi – cildināt mazo ražotāju un zemnieku darbu un to produktus.

Arī mēs Slow Food Rīga kopā ar zemniekiem, ražotājiem un atbalstītājiem svinēsim šos svētkus. Gadsimtu gaitā ēdiens ir kļuvis par nozīmīgu kultūras sastāvdaļu. Ēdiens un dzērieni ir etniskās un nacionālās piederības pašapziņas izpausme. Šajā dienā mēs godināsim mūsu zemniekus, kuri stingri turas pie latviskās identitātes un mūsu senču tradīcijām.

Elizabetes ielā 19, pie restorāna Vincents 12:00 pulcēsies Slow Food zemnieki un ražotāji, vīndari un maiznieki. Svinību apmeklētāji varēs baudīt svaigus kūpinājumus, mājas sierus, žāvētus augļus, kafeju un tēju. Restorāna Vincents pavāri interesantākā veidā pasniegs sezonas dārzeņus un graudaugus. Restorāna telpās varēs baudīt īpašu Slow Food pusdienu piedāvājumu. To var apskatīt šeit.

 Kā īpašs viesis šajā dienā pie mums viesosies pasaules slavenais latviešu izcelsmes pavārs Mārtiņš Blunos, Martina vecāki ir latvieši un šobrīd viņš ir viens no Lielbritānijas slavenākajiem pavāriem, kurš piedalījies vairākos kulinārijas TV šovos, tādos kā Iron Chef UK, Master Chefs Australia un citos. Viņa restorāns Lettonie 15 gadus bija godalgots ar 2 Michelin zvaigznēm. Bet Martinu īpaši raksturo viņa humora izjūta, stingrais raksturs un slavenās ūsas.

 Aicinām jūs brīvā atmosfērā baudīt ēdienu un arī padomāt, ko katrs no mums personīgi var darīt, lai saudzētu un saglabātu Māti zemi arī nākamajām paaudzēm.

Mātes zemes dienas svinības apvieno simtiem pasākumu visā pasaulē ir īpaši simbolisks vienojošs moments, kas iedrošina uzsākt vispasaules ilgspējīgās pārtikas sistēmas ķēdi savā sētā, pilsētā, ciemā, ģimenē vai draugu lokā. Pie viena pusdienu vai vakariņu galda. Lai nākotne mums visiem būtu labāka.

Ja vēlies uzzināt, kas notiek citur pasaulē seko –http://www.slowfood.com/terramadreday/pagine/eng/mappa.lasso

 

Informācija par pasākumu

mob. t.: 29989690 vai

E-pasts: dace.tomsone@slowfood.lv

Comments are closed.