Mātes Zemes dienas svinības 2012

2012.g. 10.decembrī ar vairākiem atraktīviem pasākumiem biedrība „Slow Food Riga” atzīmēja Mātes Zemes dienu un kustības „Slow Food” 23.gadadienu.

Pie restorāna „Vincents”, Elizabetes ielā 19, notika „Slow Food” mazo zemnieku un ražotāju sarūpēto produktu garšošana.

Restorāna „Vincents” pavāri šai dienai bija sagatavojuši īpašu „Slow Food” ēdienkarti.

Tika prezentēta jaunā biedrības „Slow Food Riga” interneta mājas lapa.

Pasaules slavenais latviešu izcelsmes pavārs Martins Blunos vakarā, restorāna „Vincents” viesiem piedāvāja īpašu gardēžu ceļojumu „Slow Food” ēdienu pasaulē.

IMG_1352

Pie restorāna „Vincents” notika iepazīšanās ar „Slow Food” mazo zemnieku un ražotāju produktiem un to garšošana.

Tos bija sarūpējuši piecpadsmit „Slow Food” mazie zemnieki un ražotāji, kas ar saviem produktiem cienāja tuvējās apkārtnes iedzīvotājus un no tuvējiem birojiem izvilinātos darbiniekus. Tika izgaršota Svētes maize, Abavas vīni, Sīpolu marmelāde un citi labumi.

Lai arī laika apstākļi pasākuma apmeklētājus nelutināja, jo putināja un bija drēgns, pasākuma gaisotni svinīgu un jautru padarīja Suitu sievas, kuras garām nelaida nevienu un atrada par ko apdziedāt katru zemnieku un apmeklētāju.

DGR_6030

Apdziedāts tika arī pasaules slavenais latviešu izcelsmes pavārs Martins Blunos, kurš tieši šajā dienā viesojās Latvijā un restorānā „Vincents”.

Šogad, 10. novembrī par godu Mātes Zemes dienai, restorāns ”Vincents” savas durvis pusdienām vēra pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā, un restorāna pavāri šai dienai bija sagatavojuši īpašus „Slow Food” ēdienus.

Ēdiens tika gatavots no zemnieku audzētiem produktiem – Meldera kazas siera, Normunda ķirbja, Imanta jēra, Sarmītes un Laimas bietēm, Ināras grūbām un āboliem, Aivara cidonijām un Jāņa sukādēm.

Vakarā restorāna viesiem tika piedāvāts īpašs „Slow Food” gardēžu ceļojums – „Tradicionāls ēdiens – jaunā garšā”, ko kopā ar šefpavāru Martiņu Rītiņu un restorāna Vincents pavāriem pagatavoja Martins Blunos.

Martina vecāki ir latvieši un šobrīd viņš ir viens no Lielbritānijas slavenākajiem pavāriem, kurš piedalījies vairākos kulinārijas TV šovos, tādos kā „Iron Chef UK”, „Master Chefs Australia” un citos. Viņa restorāns „Lettonie” 15 gadus bijis godalgots ar 2 Mišelin zvaigznēm. Bet Martinu īpaši raksturo viņa humora izjūta, stingrais raksturs un slavenās ūsas.

IMG_1400

Svinību noslēgumā biedrības „Slow Food” biedri un atbalstītāji pulcējās restorāna lielajā zālē, kur tika prezentēta jaunā interneta mājas lapa www.slowfood.lv  un neformālā atmosfērā pārrunāti gada notikumi un nākotnes plāni. Par saviem iespaidiem un piedzīvojumiem oktobrī notikušajā „Terra Madre Salone del Gusto”, pastāstīja četri ražotāji, kas piedalījās šajā pasākumā – „Svētes maize”, „Nature Gift”, Z/s „Juri” un SIA „Sidrabjērs”. Sīkāk par to kā viņiem gāja Turīnā varat lasīt šeit.

Ir pagājuši 23 gadi kopš pasaule pirmo reizi izdzirdēja vārdu salikumu „Slow Food”. Šo divdesmit gadu laikā ir paveikts teju neiespējamais. Šīs kustības aizsācējs ir Karlo Petrini Itālijā. Ēdienu un vīna kritiķis izprata draudus, kurus rada globalizācijas ietekme. Viņš novēroja, ka ātro uzkodu restorāni iznīcina Itālijas tautas gadsimtiem ilgās tradīcijas, ģimeniskumu un vienotību, kam pamatā ir kopēja maltīte ar namamātes gatavotiem tradicionāliem ēdieniem. Viņš saprata, cik savstarpēji cieši saistīta ir ilgtspējīga, ekoloģiski tīra, tradicionāla zemkopība un gastronomiskā kultūra.

Tāds ir arī biedrības „Slow Food Riga” pamatprincips: ēdīsim garšīgi, veselīgi, dzīvosim saskaņā ar dabu un tās likumiem, tieši tā, kā to darījuši mūsu senči.

Biedrības „Slow Food Riga” darbība vērsta uz Latvijā tradicionāli audzētu produktu saglabāšanu, uzturēšanu un veicināšanu. Mēs esam par tiešo piegādi no zemnieka klēts līdz pavāram, patērētājam vai pircējam zemnieku tirgū. Zemnieks, lopkopis, maiznieks, ražotājs un zvejnieks, kas savām rokām gādā mums produktus, saņemdams par savu darbu atbilstošu samaksu, visu sevi var veltīt tradicionālai šo produktu audzēšanai, viņš ir ieinteresēts sagādāt mums vislabāko un kvalitatīvāko, un arī sezonālo.

Pavāriem, kuri atbalsta „Slow Food” filozofiju ir svarīga produkta izsekojamība – tie tiek pirkti tieši no zemniekiem, neizmantojot uzpircējus vai citus starpniekus. Līdz ar to nezūd savstarpējais kontakts, un par katru produktu ir zināms viss – kas tas ir, kur un kādos apstākļos tas audzis, kas to audzējis. Tas ir produkts „no zemes līdz galdam”.

Arī restorānā „Vincents” restorāna viesis var uzzināt visu informāciju par ēdienu, ko viņam pasniedz – par gaļas lopa vai mājputna šķirni, par dārzeņiem, no kuras saimniecības produkts nācis, kad ievākts un cik ilgs bijis tā ceļš līdz šķīvim.

Šī pieeja ēdienam ir ļoti personīga, informatīva un noderīga katram cilvēkam, kas rūpējas par to, ko viņš ēd.

Mēs esam tas, ko ēdam!

 

Plašāku foto apskatu varat skatīt mūsu facebook profilā.

 

Comments are closed.