Latvieši atkal piedalās Salone del Gusto 2012

Laika posmā no 2012.gada 26. līdz 30. oktobrim norisinājās starptautiskais „Slow Food” gadatirgus „Salone del Gusto” un starptautiskā konference „Terra Madre”. Latviju šajā pasākumā pārstāvēja 7 dalībnieki – Jānis Dāvids „Svētes maize”, Jānis Fembergs „Naturegift”, Juris un Lidija Lubāni z/s „Juri”, Imants Dzelme SIA „Sidrabjērs”, Mārtiņš Rītiņš, restorāns Vincents un Brigita Puriņa, projekta 4cities4dev satura vadītāja.

2012. gada „Salone del Gusto” un „Terra Madre” bija unikāla ar to, ka abi šie pasākumi notika zem viena jumta 6 lielās hallēs un tika apvienoti vienā lielā starptautiskā notikumā. Kopējais apmeklētāju skaits šogad bija 220,000 cilvēku.

Starptautiskā kustība „Slow Food” nodrošināja trīs Baltijas valstīm nelielu stendu un piedāvāja iespēju tirgoties ar saviem tradicionālajiem produktiem. Igauņu un lietuviešu atsaucība bija minimāla, kas pavēra mūsu ražotājiem plašas iespējas reklamēt savus produktus. Lai degustācijas būtu atraktīvākas mūsu ražotāji kooperējās un itāļu baudījumam gatavoja rupjmaizi ar Jāņu sieru un maizītes ar gaļu, kas guva plašu atsaucību no izstādes apmeklētāju puses.

Nature Gift sīrupi un sukādes

Apjautājām kā pasākums patika pašiem dalībniekiem. Jānis Frembergs no „Nature Gift” stāstīja, ka viņam ļoti paticis, kā Latvijas dalībnieki izskatījušies uz citu valstu un dalībnieku fona, kārtējo reizi pārliecinoties, ka mūsu produkcijai ir liels noieta potenciāls pasaules tirgos. Latvijas piedāvātās produktu grupas, maize, siers, sukādes un jēra gaļas produkti izcēlās uz kopējā produktu klāsta un patikušas mājiniekiem itāļiem. Jānis uzsvēra, ka patreizējā Latvijas virzība uz lielo lauksaimniecības uzņēmumu attīstību valstī nav pareiza, jo Latvija ir, bija un būs maza valsts ar maziem ražotājiem. Un tie savukārt ir jāattīsta tā, lai spētu konkurēt ar saviem izstrādājumiem pasaules mērogā, jo ir redzama nākotnes tendence pieprasījumam pēc ekoloģiski tīriem, kvalitatīviem un veselīgiem produktiem. Par ārvalstu pircēju interesi arī liecina gadatirgus laikā veiktie produkcijas pasūtījumi.
„Slow Food” kustībai ir liela nākotne, un tā ir jāattīsta arī Latvijā. Jānis sarunā arī vairākkārt uzsvēra, ka visi Latvijas pārstāvji darbojušies kopīgi kā komanda, kas esot bijis ļoti patīkami un noteiki palīdzēja efektīvāk prezentēt mūsu valsti šajā pasākumā.

 

Jānis Dāvids no „Svētes maizes” esot izstādes dalībniekus pārsteidzis ar rudzu maizi, un pat vietējais restorānu un sabiedriskās ēdināšanas tīkls ieinteresējies par iespējamo sadarbību. Ikdienā darbs ar maizi ir ļoti smags un brīžiem zūd motivācija, ka izvēlētais grūtais ceļš bioloģiski tīras maizes cepšana ir tas pareizais. Bet apmeklējot šādu pasākumu, redzam, ka pūles nav veltas, ka pasaulē ir cilvēki, kas ne tikai novērtē šo darbu, bet ciena tevi kā maiznieku, ražotāju – cilvēku, kas domā ne tikai par savu maku, bet arī par ekoloģiju un tīru vidi mums apkārt.

Juri

Juris no zemnieku saimniecības „Juri” stāsta: „Tā bija pavisam citāda, savādāka pieredze nekā līdzīgas izstādes Latvijā. Pirmkārt, pārsteidza vērienīgums un labā organizācija. Bija sajūtas, ka esi nonācis tūkstošs un vienas nakts pasakās. Visapkārt tik raibi cilvēki un produkti… ja būtu vairāk laika, pie katra stenda bija vērts uzkavēties. Tika pasniegti degustēšanai ne tikai ēdieni, dzērieni, bet cilvēki labestīgi dalījās pieredzēs un lepojās ar savu valsti. Bija tādas lietas, ko redzēju pirmo reizi dzīvē. Šis pasākums stiprināja manu apziņu par savu zaļo domāšanas pareizību. Sapratu, ka pasaulē tiek pievērsta milzīga uzmanība resursu ekonomiskai izlietošanai. Prieks, ka „Slow-Food” filozofija rod arvien lielāku loku piekritēju un patīkami, ka no Baltijas valstīm esam visaktīvākie. Mājās atgriezos ar jaunām idejām un iespaidu pilnu galvu. Domāju, ka man tas bija vērtīgs un rosinošs pasākums.

, , , , ,

Comments are closed.