Konkurss “Neglītākais tomāts 2011”

Apaļi, sarkani, vienādi un glīti – tādi ir tomāti veikalu plauktos, bet īstie tomāti ir arī zaļi, dzelteni, pat gandrīz melni, ar krokām, izaugumiem un dažādas formas. Taču šie tomāti līdz veikalu plauktiem nenonāk. Protestējot pret šo netaisnību, biedrība Slow Food Riga rīko konkursu „Neglītākais tomāts 2011”. Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts iesniegt savu „neglītā” tomāta eksemplāru, lai atgādinātu, ka tomāti mēdz būt dažādu šķirņu un noskaidrotu, kuras šķirnes tomāts ir cienīgs nest šo zīmīgo titulu.
Tomātu eksemplārus jāiesniedz Garšas meistaru ielā pie skatuves Rīgas svētku laikā 20. augustā no plkst. 10:00-12:00. Kopā ar tomātu jāiesniedz arī informācija par tā īpašnieku – vārds, uzvārds, tālruņa numurs un īsa informācija par pašu tomātu. Garšas meistaru iela atradīsies Vecrīgā, Torņa ielā pie Pulvertorņa. Tomātu vērtēšana notiks no plkst. 12:00-15:00. Katram Garšas meistaru ielas apmeklētājam būs iespēja nobalsot par vienu tomātu, kurš viņuprāt būs neglītākais. Tāpat savu neglītāko tomātu izvēlēsies arī konkursa žūrija.
Tomātam, kurš tiks atzīts par “Neglītāko tomātu 2011”, ir garantēta fotosesija un publicitātes kampaņa Latvijas medijos. Arī šī tomāta īpašnieku sagaida balva.

Slow Food Riga ir organizācija, kas izglīto Latvijas iedzīvotājus par pārtikas bioloģisko daudzveidību un katra patērētāja ietekmi uz globāliem procesiem. Atmodinot un trenējot savas maņas, Slow Foodpalīdz cilvēkiem atklāt no jauna ēšanas priekus un saprast nozīmi tam, no kurienes nāk ēdiens, kas un kā to ražo.

, ,

Comments are closed.