Garšas Meistaru iela

Sestdien,  2011.gada 20.augustā
Laiks: 10:00-19:00
Pasākuma norises vieta: Torņa ielā pie Jēkaba Kazarmām, no Smilšu ielas līdz Jēkaba ielai.
Pasākuma veids: svētki svētkos
Rīga ir partneris Eiropas Savienības finansētā projektā 4cities4dev: “Piekļuve labai, tīrai un taisnīgai pārtikai: pārtikas kopienu pieredze” un kopā ar Turīnu (Itālija), Tūra (Francija), Bilbao (Spānija) un Slow Food International izglītos savus iedzīvotājus par pārtikas bioloģisko daudzveidību un katra patērētāja ietekmi uz globāliem procesiem.

Pasākuma programma
Garšas Meistaru ielā būs sastopami garšīgas pārtikas audzētāji un ražotāji, gardu ēdienu gatavotāji un baudītāji, kas ikdienā neaizmirst arī par vides saudzēšanu un ilgtspējīgu attīstību. Programmā būs informatīvi pasākumi, diskusijas, ēdienu gatavošanas demonstrācijas un garšas izglītības semināri.

Bioloģiskā daudzveidība tiks demonstrēta sadarbībā ar tomātu dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts” – arī neliels ieskats tomātu izstādē. Izglītojošas aktivitātes bērniem un ģimenēm par pārtikas bioloģisko daudzveidību un tās aizsargāšanu, par tradicionāliem augiem un ēdieniem.
Produktu un ēdienu darbnīcās būs lieliska iespēja satikt pārtikas audzētājus, ražotājus un meistarīgus pavārus un uzzināt kā no svaigiem produktiem pagatavot gardu maltīti. No zemnieku produktiem restorānu pavāri radīs gardus ēdienu. Priekšnesumos uz skatuves varēs vērot ēdiena tapšanu. Turpat varēs iegūt arī ēdienu receptes un iegādāties to pagaršošanai.
Garšas darbnīcās varēs baudīt garšas nianses, mācīties kā garšo labs ēdiens un kādus produktus izvēlēties. Būs iespēja iepazīties ar Madagaskaras vaniļas audzēšanas niansēm un degustēt ēdienus ar vaniļu. Darbnīcas arī bērniem un vecākiem.
Par patērētāju paradumiem diskutēsim kopā ar nevalstikām organizācijām, arī par to vai ar savu ikdienas uzvedību un paradumiem iedzīvotāji var  ietekmēt pilsētas un lauku attīstības politiku. Sadarbībā ar partneriem mēs parādīsim kā ikviens var mainīt savus paradumus, lai neietekmētu klimata pārmaiņas un resursu samazināšanos. Ar zemniekiem varēs nodibinātu kontaktus, lai turpmāk lietotu labu un tīru pārtiku ikdienā.

Pasākumu rīkotājs: Rīgas domes Pilsētas attīstības departments un biedrība Slow Food Rīga

,

Comments are closed.