Mātes Zemes dienu svinēsim Rīgā, Jēkabpilī un visā Latvijā

Mātes Zemes dienā cilvēki visā pasaulē tiek aicināti uz kopīgi gatavotām ģimeniskām vakariņām, lai izbaudītu labu ēdienu un galvenais kopā būšanu nesteidzīgā, sirsnīgā gaisotnē. Biedrība „Slow Food Rīga aicina likt galdā ēdienus, kas gatavoti no Latvijā audzētiem produktiem.
Visā pasaulē Terra Madre dienu atzīmēs ne tikai ģimenēs, bet arī ar 1074 pasākumiem piecos kontinentos un 100 valstīs. Latvijā notiks pasākumi Jēkabpils Ģimenes krīzes atbalsta centrā un restorānā „Vincents” Rīgā.

Rīgā 14.decembrī notiks svētku pasākums, kas veltīts Terra Madre dienai un Starptautiskās organizācijas “Slow Food” 21. gadadienai. Tās būs svinīgas vakariņas restorānā „Vincents”, kuru laikā pasniegs īpašus ēdienus un dzērienus, kas gatavoti no Latvijas zemnieku audzētiem un pārstrādātiem produktiem.
Restorānā „Vincents” Šefpavārs un „Slow Food Rīga valdes priekšsēdetājs Mārtiņš Rītiņš: „Vakariņu laikā ar īpaši sagatavotu ēdienkarti, sēžot pie saimes galda, mēs godināsim mūsu zemniekus – kuri arī šajos grūtajos laikos stingri turas pie Latvijas zemes, savas identitātes un mūsu senču tradīcijām.”

Jēkabpils Ģimenes krīzes atbalsta centrā notiks pasākums „Ģimenes sajūta”, kuru organizē Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijas skolēni un skolotāji Labdarības nedēļas ietvaros. 9. decembrī skolā ceps ābolmaizi no vietējo zemnieku produktiem – āboli no Sarmītes Brūveres zemnieku saimniecības “Lejas Aukstāri”, bioloģiskās olas  no Mērijas Viļūnas (z/s “Laukgaļi”) un bioloģiskie kviešu milti no  Ināras Jansones (z/s Kūdrāji). Savukārt, 10.decembrī – Mātes Zemes dienā Jēkabpilī  visi kopā baudīs gan ābolmaizi, gan Rīgas skolnieku koncertu. Bērniem tiks aizvestas arī Labdarības nedēļā savāktās drēbes, rotaļlietas un grāmatas.

Plašaka informācija un notikumu kartehttp://www.slowfood.com/terramadreday

Comments are closed.